Aranżacje i projekty mieszkań i domów

Łazienka w skandynawskim stylu

Łazienka w skandynawskim stylu

Łazienka powinna być miejscem, w którym z łatwością będziemy mogli się wyciszyć i zaznać upragnionego spokoju, w otoczeniu naturalnych materiałów oraz eleganckiej prostoty będzie to jak najbardziej możliwe, jasna kolorystyka wnętrza, drewno oraz naturalne materiały to charakterystyczne elementy stylu skandynawskiego. W przestrzeni tej musi również panować minimalizm, zbędnych elementów tutaj praktycznie nie ma, dzięki temu we wnętrzu panuje ład i harmonia, łazienka jest dzięki temu przyjaznym miejscem do spędzania czasu i relaksu.

Skandynawska łazienka

Charakterystyczną cechą w łazienkach skandynawskich jest przezroczysta tafla prysznicowa, która oddziela przestrzeń kąpielową oraz pozostałej części łazienki, dzięki temu, że prysznic będzie miał prostą formę, bez żadnych ozdób, będzie stanowił bardzo praktyczne rozwiązanie w łazience, dzięki temu, że prysznic ma czarną ramę, powierzchnia prysznica nie jest niebezpieczna, będzie widoczna dla użytkownika łazienki, nie zdarzy się tak, że ktoś wejdzie w taką taflę i zrobi sobie krzywdę.

Wszystkie formy zastosowane w takiej łazience są proste i geometryczne, taki właśnie jest blat, na którym znajduje się umywalka, blat pełni funkcję półki na kosmetyki, dzięki niemu ich przechowywanie i segregowanie jest dużo prostsze. Oczywiście w skandynawskiej łazience nie mogło zabraknąć również prostego, ale dającego dużo światła oświetlenia.

Podziel się


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Scroll Up