Aranżacje i projekty mieszkań i domów

Co wchodzi w skład kosztów rekuperacji ?

Co wchodzi w skład kosztów rekuperacji ?

Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która nie jest darmowym sposobem na wentylowanie domu, jak wentylacja grawitacyjna. Trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, jeżeli decydujesz się na wprowadzenie takiego systemu do swojego domu. To, czy rekuperacja będzie kosztowna w eksploatacji, w dużej mierze zależy od tego, czy dom jest ocieplony oraz czy znajdują się w nim szczelne okna. Istotny jest także właściwy montaż rekuperacji oraz dobranie właściwej mocy urządzenia do kubatury budynku.

Co wpływa na koszt rekuperacji ?

Wśród kosztów związanych z rekuperacją należy zaliczyć cenę rekuperatora wraz z filtrami, materiały do stworzenia rekuperacji, czyli m.in. kanały wentylacyjne, taśmy uszczelniające, trójniki. Trzeba także zapłacić za projekt rekuperacji oraz za jej montaż. Należy także kupić sterownik do instalacji. Może zdarzyć się także konieczność dokupienia dodatkowych elementów systemu. Jeżeli chodzi o sam montaż rekuperacji, to jego cena w dużej mierze zależna jest od mocy i jakości urządzenia, rodzaju zastosowanej instalacji, stopnia skomplikowania instalacji, a także od jakości usługi. Wpływ ma także to, czy użytkownik zdecydował się na dodatkowe wyposażenie do rekuperatora, takie jak m.in. gruntowy wymiennik ciepła.


Więcej o kosztach rekuperacji przeczytasz poniżej

Ile kosztuje rekuperacja ?

Ile kosztuje rekuperacja ?

Cena instalacji i eksploatacji rekuperacji jest dla każdego domu wyliczana indywidualnie. Wszystko zależy od metrażu i kubatury domu oraz od ilości pięter.

Source: remont.biz.pl/dom/ile-kosztuje-rekuperacja/

Podziel się


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Scroll Up